Untitled Document
Akçakoca Dağlarında Sonbahar Foto Galeri
Tur fotoğrafları
Vadinin Sakladığı Sonbahar

Dorukları efsanelere konu olmuş ve eteklerinde nefes kesici doğal güzellikleri saklayan bir kayıp dağlarımızdandır Akçakoca dağları! Etrafındaki onlarca köye, sahil kasabalarına, yaban hayata su ve hayat veren bu dağ gezginlerce aşındırılmamış birçok yürüyüş rotasını eteklerinde saklamaktadır.
Doruklarından doğan derelerin açtığı derin vadiler her sonbahar pastel renklerle kaplanır. Geniş yapraklı farklı ağaç türlerinin yaratığı bu pastel renkler şelalelerden dökülmeye başladığında nefes kesici görüneler ortaya çıkmaktadır.

Sizler için Akçakoca dağlarının insanlardan sakladığı tüm doğal güzellikleri bir hafta sonu kaçamağına iliştirdik. Doğu Karadeniz’den ve Kafkasya’dan göç etmiş insanların kurduğu renkli köyleri bu turumuza iliştirmeyi tabi ki unutmadık.

Vadilerden Akan Sonbahar Heybetli Kayalıklar Ve Şelaleler
Hemşinliler, Lazlar Ve Çerkezlerin yaşadığı Köyler.
Yer altındaki Taştan Şatolar(Mağaralar)
Bu keyifli turumuza deniz kenarına kurulu otelimiz sosyal olanaklarıyla ayrı bir keyif katmaktadır
Program :
Cuma Akşamı Hareketle

Cumartesi - Sabah saatlerinde Akçakoca Dağları’nın eteğine ulaşıp Kayalı vadisinin altında yöresel bir kahvaltıyla güne başlıyoruz. Kahvaltının ardından, şehrin su ihtiyacını karşılayan ve ormanlarla kaplı Akçakoca Dağları’na doğru yol alıyoruz. İçerisinde bugüne kadar gördüklerinizden çok daha etkileyici şelaleleri saklayan bu dağ silsilesinin eteklerinde gezginlerce aşındırılmamış vadiler de bulunuyor. Biz de rotalarının birçoğunu rehberlerimizin açtığı vadileri adımlayarak görkemli şelalelere ulaşıyoruz. Buradaki lezzetli barbekünün ardından bir heykeltıraşın elinden çıkmışçasına simetrik kaya bloklar arasına saklanmış mabetlerin izini sürüyoruz. Hristiyan keşişlerin gizli ibadethanelerinin yer aldığı bu kayalıklar gerçekten de nefes kesici. Kahve molasının ardından dağın denize bakan yüzündeki mağaraları fotoğraflayıp otelimize yerleşiyoruz. Sosyal olanaklarıyla günün yorgunluğunu üzerimizden atmamızı sağlayacak otelimizde keyifli bir gece bizleri bekliyor.

Pazar – Beğeneceğinizi umduğumuz sabah kahvaltısının ardından Akçakoca Dağlarının batı yüzündeki doğal güzellikleri adımlamak için yol alıyoruz. İlk durağımız Dede Kaplan zirvesinin altında yer alan Hemşinli, Gürcü ve doğu Karadeniz’den yıllar önce göç etmiş halkların yaşadığı gizemli köyler. Bu köylerdeki foto safarinin ardından Dede Kaplan Dağı ve bu dağdan doğan derelerin oluşturduğu vadiler programımızda ikinci sırada yer alıyor. Dağdan doğduktan sonra derin vadiler açarak ve toprağı yeşilin bütün tonlarına boyayan bu derelerin yasak yerlerindeki şelalelere programımızda son srada yer alıyor. Yemek molamızın ardından dönüş için yola koyuluyoruz.
Konaklama Yeri :

Diapolis Otel

Rehberin Notu :
Dileyenler için çok yorucu olmayan ve şelalelerin altına kadar ulaşabileceği yürüyüş rotalarının bulunduğu turumuz foto safari niteliğindedir aşındırılmadık rotalarda iz sürmeyi seven Doğa fotoğrafçılarına bu turumuzu özellikle tavsiye ediyoruz.
Geziye gelirken getirilmesi gereken malzemeler:

Boğazlı yürüyüş ayakkabısı, yedek ayakkabı, küçük bir sırt çantası, yağmurluk, su için matara ya da pet şişe, orta boy bir fener-yedek pil, keten türü yürüyüşü engellemeyen pantolon, yün-pamuk veya termal üst ve iç çamaşır, polar türü sıcak tutan bir kıyafet, hafif bir mont, mayo-şort,çakı, yedek kıyafet (pantolon, polar, tişört, çamaşır, çorap, vb), bere-eldiven, fotoğraf makinesi-film-yedek pil (fotoğraf makineleri doğadaki sıcaklık değişimlerinden çabuk etkilenir, bu nedenle fotoğraf makinelerinizin yanında yedek pil bulundurmayı ihmal etmeyin

 
Akçakoca Dağları'nda şelalerinin saydam perdesini araladığınızda karşınıza binlerce yıllık bir geçmiş çıkar
 

Transfer Noktaları :
Bakırköy Çarşı Mağezası 01.00 Taksim AKM. 01.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi 02.00
Tur Tarihleri :
01 Kasım 2012 Perşembe - 02 Kasım 2012 Cuma / 1 gün
02 Mart 2013 Cumartesi - 03 Mart 2013 Pazar / 1 gün
26 Ekim 2013 Cumartesi - 27 Ekim 2013 Pazar / 1 gün
16 Kasım 2013 Cumartesi - 17 Kasım 2013 Pazar / 1 gün
30 Kasım 2013 Cumartesi - 01 Aralık 2013 Pazar / 1 gün
25 Ekim 2014 Cumartesi - 26 Ekim 2014 Pazar / 1 gün
08 Kasım 2014 Cumartesi - 09 Kasım 2014 Pazar / 1 gün
06 Aralık 2014 Cumartesi - 07 Aralık 2014 Pazar / 1 gün
Ödeme :

Tur Bedeline Dahil Olanlar: Transfer + Sabah Kahvaltısı+ Yürüyüş Kumanyaları + Akşam Yemeği + Otel Konaklama + Rehberlik
 
Doğa severler tarafından çok beğenilen bu turumuz sonbahar boyunca 350 yerine 295 l

Tur Bedeli: 350  YTL  /  350.000.000  TL
Kredi Kartı ile Tek ödeme: 0  YTL  /  0.000.000  TL
Kredi Kartı ile 2 taksit:  0  YTL  /  0.000.000  TL
Kredi Kartı ile 4 taksit:  0  YTL  /  0.000.000  TL
Taksitler Garanti Bonus ve İş Bankası kredi kartlarına yapılmaktadır.


ÖDEME : Tur bedelini nakit veya kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

HESAP NUMARALARIMIZ

İş Bankası:
PATİKA TURİZM DOĞA SPORLARI adına
Beyoğlu Şubesi: 1011
Hesap No: 1621302

Garanti Bankası:
EMRAH ÖZKÖK adına
Galatasaray Şubesi: 68
Hesap No: 6690103

Bu ödemelerinizi elden, banka havalesi veya mail order yöntemi ile yapabilirsiniz. Kredi kartı ödemeleri için Mail Order Peşin Ödeme formunu yazdırıp ve imzaladıktan sonra bize geri fakslamanız gerekmektedir.
Diğer Bilgiler :
KATILIMCI SAYISI: Hafta sonu konaklamalı turlarımızda katılımcı sayısı sınırlaması yoktur. Katılımcı sayısına göre rehber sayısı artırılarak tur yapılır. Turlarımız en az 10 kişi olduğu zaman gerçekleştirilir.

KİMLER KATILABİLİR: Turlarımıza; yürüyüş ve hareketi engelleyecek bir rahatsızlığı olmayan her yaş grubundan doğa sever katılabilir. Yürüyüşe engel olmayan ancak sağlık problemi olanlar tur sırasında çıkabilecek olumsuzlukları düşünerek rezervasyon sırasında gerekli bilgileri vermelidirler. Yanlarında bulundurmaları gereken ilaç vb. malzemeleri unutmamalıdırlar. Parkurlara göre yürüyüşün zorluk dereceleri tur programlarının altındaki “rehberin notu” bölümünde belirtilmiştir.

EKSİK BİLGİ EDİNME: Katılımcılar tur programı hakkında gerekli bütün bilgileri PATİKA’dan almak zorundadırlar. Tur hakkında yeterli bilgi alınmamasından dolayı tur sırasında doğacak olumsuzluklarda PATİKA sorumlu değildir.

GRUP HALİNDE KATILIMLARDA: Bir grup adına rezervasyon yapıldığında, rezervasyonu yapan kişi tarafından katılımcılar tam olarak bilgilendirilmeli ya da katılımcıların PATİKA ile irtibata geçip bilgi almaları sağlanmalıdır. Aksi takdirde tur hakkında eksik bilgilenmeden doğacak bütün olumsuzluklarda katılımcının kendisi sorumludur.

TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI: Doğal, sosyal ve yol koşullarından doğabilecek olumsuz durumlarda rehber tur programında değişiklikler yapabilir.

ULAŞIM: Doğa turlarında arazi ve köy yolları kullanıldığı için daha seri hareket edebilen araçlar tercih edilmektedir. Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve PATİKA’nın özel olarak dizayn ettirdiği 15 kişilik Mercedes Minibüs veya 2004 model 29 kişilik Isuzu veya Iveco midibüslerdir. Gideceğimiz tur programına göre asfalt yolu olan daha merkezi bölgelerde büyük otobüsler de kullanılmaktadır.

REZERVASYON: Tura katılmak için en az beş gün önceden rezervasyon yaptırınız. Ödemesi yapılmayan rezervasyonlar iptal edilir. Günübirlik turlar için son rezervasyon tarihi tur tarihinden bir önceki gün saat 12.00’a kadardır. Kapalı gruplar için de -en az 15 kişi olmak koşuluyla- bu şartlar geçerlidir.

TURUN İPTALİ: PATİKA tarafından turun iptal edilmesi durumunda en geç 24 saat öncesinden size bildirilir. Turun iptal edilmesi yalnızca yeterli katılımın sağlanamaması yüzünden olabilir. Hava koşullarında meydana gelen değişiklikler turun iptali için bir sebep sayılmaz. Ulaşımı engellemeyen her tür hava koşulunda tur gerçekleştirilir.

TURA KAYIT OLMAK İÇİN: PATİKA’yı telefonla arayabilir -212 244 8111- veya mail yazarak - patika@patikatour.com - ön kayıt yaptırabilirsiniz. Mail üzerinden yaptıracağınız kayıtta yeterli iletişim bilgilerini girdiğiniz takdirde size en kısa zamanda geri dönülecektir. Tur bedeli yatırıldıktan sonra rezervasyon kesinleşir.

? Hakk??da Gezi Foto?aflar?/td> ?eti?m Web Master ?
P.A.T.?.K.A Turizm Seyahat Acentesi ( T.C.K?t? ve Turizm Bakanl???letme Belgesi No: 4927 )
?tiklal cad. Mis sok. Tulon apt no:19/4 Beyo?u - ?tanbul
Tel: 212-244 81 11 .?Faks: 212-244 87 55 ?Ceptel: 536-411 6033 ?e-mail: patika@patikatour.com
FIFA 15 Coins,FIFA 15 Coins,Iphone6 Plus,Wedding Dresses,Fashion Jewelry,Fashion Guides,FIFA 15 Coins,Health Guides,Fashion Shoes,WoW Gold,WoW Gold,FIFA 15 Coins,Wedding Dresses,Guild Wars 2 Gold,FIFA 15 Coins